Pirmā diena

Kas to būtu domājis – ir pienācis laiks pirmajam ierakstam no Vācijas.

Līdz ar iesēšanos Štefānijas (viena no maniem “lielajiem bosiem”) vadītajā mašīnā sākas arī pirmo stereotipu laušana par Vāciju un vāciešiem. Kā spītējot manām ilūzijām par vāciešu lielo pakļaušanos visiem likumiem un noteikumiem, viņas Fordiņš ātruma ierobežojumiem “80 km/h” traucas garām ar vismaz 120 km/h. Un, kad pie zīmes “120 km/h” braucam ar 140 km/h, vairākas mašīnas mūs vēl apdzen.

Toties tādējādi ātri nonākam manā jaunajā miteklī, kur esmu tikusi pie gaišas un tīri foršas istabas. Pēc īsām brokastīm nonāku savā jaunajā darbavietā “Blossin”. Izrādās, tā tiešām ir lieliska vieta, kur meklēt piedzīvojumus dažādu āra aktivitāšu veidā. Centra teritorijā nepārtraukti kaut kas notiek – semināri, apmācības, komandas stiprināšanas pasākumi, nometnes, konferences utt. Visapkārt dzīvība un aktīva rosīšanās.

Man pirmā diena aizritēja teju nepārtrauktā iepazīšanās maratonā, mēģinot atcerēties vismaz  dažas sejas, vārdus un vietas. Turklāt arī tiku pie riteņa un veicu pirmo braucienu no “Blossin” uz Friedersdorf. Veloceliņa šajā maršrutā nav (vēl viens sagrauts stereotips par to, ka Vācijā jau visur ir veloceliņi), bet mašīnas riteņbraucējus ļoti respektē.

Stereotips par sarežģīto atkritumu šķirošanas sistēmu gan, šķiet, ir visai patiess. Pat ēdnīcā pašam no šķīvja jānotīra ēdiena atlikumi un jāzina, kurā no tvertnēm tos izmest. Bet man jau patīk 🙂 Lai gan, no otras puses, izrādās, ka ne “Blossin” ofisā, ne arī līdz šim mūsu dzīvoklī atkritumus nešķiro.

Vēl dažas atziņas:

  • Stulbi tā pāragri lielīties, bet pašai liekas, ka vācu valodu saprotu labāk, nekā biju domājusi. Bet kā lai sāk runāt?!
  • Austrumvācijā sociālās problēmas ir ļoti līdzīgas mūsējām Latvijā – bezdarbs, nav ražošanas uzņēmumu, kas nodrošinātu daudz darba vietu, jauniešu aizplūšana uz Rietumvāciju, kā dēļ lauku ciematos un pilsētiņās dzīvot palikuši tikai vecie cilvēki.
Daži pirmās dienas iespaidi fiksēti te: http://minus.com/mQv2YZExk (skatīt arī mazos ar gaišiem burtiņiem rakstītos paskaidrojumus zem bildēm).

Par otro dienu informācija sekos 🙂

Advertisements

One thought on “Pirmā diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s