Ich werde nach Deutschland fahren

Šobrīd tas beidzot ir pavisam skaidrs – es tiešām došos Eiropas brīvprātīgajā darbā uz Vāciju. Vienu gadu darbošos Jauniešu izglītības centrā „Blossin”, kas atrodas priežu meža vidū, lielā Wolzig ezera krastā, ap 50km no Berlīnes. Lai arī centra nosaukumā ir likts uzsvars uz izglītību, patiesībā šeit tiek apvienota zinību papildināšana ar aktīvu atpūtu. „Blossin” pieejamas plašas semināru, apmācību un konferenču telpas, guļvietas 240 cilvēkiem un visdažādākais aprīkojums sportiskām aktivitātēm uz ūdens un zemes. Šeit iespējams gūt plašāku iespaidu, virtuāli izstaigājot manu turpmāko darba vietu.

Ak jā, tam visam pa vidu es – sagaidot atbraukušās bērnu, jauniešu un pieaugušo grupas, palīdzot apmācību norisē, asistējot sportisko pasākumu sagatavošanā un nepārtraukti apgūstot ko jaunu. Nu, vismaz aptuveni tā es pagaidām iedomājos. Kas to zina, kā būs īstenībā… 🙂

Dzīvošu 3km attālumā no „Blossin”, nelielā pilsētiņā/ciematā Friedersdorf, un dalīšu dzīvokli ar citiem brīvprāšiem. Biju ļoti priecīga uzzināt, ka man būs pašai sava istaba, savukārt kopīgajā virtuvē pati varēšu gatavot ēst. Gulēšana un ēšana tomēr ir dikti svarīgas lietas, vai ne?

Friedersdorf atrodama arī dzelzceļa stacija, no kuras vilcieni ved uz Berlīni un citām plašās Vāczemes ārēm. Savukārt 15km (jeb ~1h velobrauciena) attālumā no manas nākotnes mītnes vietas atrodas jau lielāka pilsēta – Königs-Wusterhausen, kur izvietoti visādi civilizācijas labumi.

Bet līdz brīdim, kad redzēšu visu aprakstīto pati savām acīm, vēl palicis aptuveni mēnesis. Šobrīd aktuālākie jautājumi – kas jāņem līdzi, dodoties prom uz gadu? Un kā lai to visu satilpina pāris nelielās somās??

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s