Ko darīt Vācijā?

Vēl aptuveni mēnesis, līdz uzzināšu, vai no septembra gadu dzīvošu un strādāšu Vācijā. Eiropas Brīvprātīgā darba projekta īstenotāji Jauniešu izglītības centrā “Blossin” ir mani izvēlējušies, bet vēl jāgaida, kamēr projektu apstiprinās.

Pa to laiku – esot gatava sliktākajam, bet gatavojoties labākajam – turu acis vaļā, lai saprastu, ko man Vācijā vajadzētu redzēt, izbaudīt un piedzīvot. Padalīšos ar idejām šeit, lai vēlāk varētu pārbaudīt, cik no tām izdosies īstenot.

Tā kā Blossin atrodas apmēram 55km attālumā no Berlīnes, tieši milzīgā galvaspilsēta droši vien būs pirmā, uz kuru došos kārtīgās ekspotīcijās. Iesākumam iedvesmai noteikti noderēs šis desmit must-see vietu saraksts, bet gan jau atradīšu arī smukas neievērojamās vietas.

Apzinos, ka brīvprātīgie parasti nevar lepoties ar lielu rocību, bet nu ļoooti ceru kaut pa atslēgas caurumu palūrēt fantastiskajā Berlināles pasaulē.

Berlināle ir milzīgs starptautisks kinofestivāls, kurā tiek iekļautas vienas no pasaulē labākajām filmām. Apskaties, piemēram, 2010.gada festivāla programmu!

Daudzi citi muzeji, ļoti iespējams, paliks neapskatīti, taču dabas un zinātnes muzejos gan plānoju iegriezties. “Museum für Naturkunde” Berlīnē izskatās vilinošs, tāpat arī “Deutsches Museum” ar filiālēm vairākās pilsētās. “Phaeno” centrā droši vien varētu nozust uz vairākām dienām, bet uz Potsdamas “Biosphäre” varēs doties sasildīties.

Pavisam netālu no “Phaeno”, izrādās, ir arī vācu versija par “Mežakaķi” – tikai viņi to dēvē par “Pērtiķcilvēku” (“Monkey Man”). Dārgs, bet noteikti aizraujošs pasākums.

Ja vēl ielūkojas Vācijā notiekošo pasākumu sarakstā, nākas secināt, ka darāmā tur noteikti pietiks – jācer tik, ka tam būs iespējams atlicināt arī laiku un naudu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s